Čís. položky 716

BUNTING, HEINRICH DE : MAPA EVROPY „ Europa Prima Pars Terrae in forma Virgins“, 1581

„ Europa Prima Pars Terrae in forma Virgins“ původní dřevořez, Hannover, 1581, mědirytina, 24,5 x 34,5 cm, pasparta, sklo, rám, v minulosti restaurováno, podlepeno a částečně v trhlinkách doplněno, místy tmavé zahnědnutí papíru (ML)

Protestantský teolog Heinrich de Bunting vyobrazil mapu Evropy jako postavu královny. Vyobrazení Evropy jako královny má své kořeny ve 14.století, postava ženy představuje Matku církve, která je svedena ze skutečné cesty. V roce 1537 oslavil tyrolský kartograf Johann Putsch habsburskou vládu nad Evropou tím, že představil klidnou „Evropu Reginu“, která nosila Španělsko Karla V. Jako korunu a Ferdinandovo Rakousko jako medaili v pase, reprezentující triumf Habsburků. Koruna královny (Španělsko), říšské jablko (Sicílie) a srdce (Čechy) tvoří trojúhelník, který řídí divácké oko od východní Evropy směrem k Západu. Její sukně je složena z Pobaltí a Řecka, Turecko a Rusko jsou pod nohama. Pozdější vydání Evropy jako královny vydal Sebastian Münster, Heinrich Bunting a Matthias Quad.

24.11.2018 - 14:00

Odhadní cena:
CZK 50.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 34.000,-

Aukce: Výtvarné umění a starožitnosti
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 24.11.2018 - 14:00
Místo konání aukce: Praha
Prohlídka: 19.11. - 24.11.2018

Proč se registrovat na portálu myDOROTHEUM?

Bezplatná registrace v myDOROTHEUM vám umožní využívat následující funkce:

Katalog Upozornění, jakmile je nový aukční katalog online.
Připomenutí aukce Připomínka dva dny před zahájením aukce.